Τρίτη 17 Νοεμβρίου 2009

Με νίκη και η ομάδα αγοριών ποδοσφαίρου με το ΤΕΕ

Μια πολύ όμορφη μέρα για ποδόσφαιρο ήταν η τρίτη 17/11 και το παιχνίδι που διεξήχθη ανάμεσα στο 1ο λύκειο Λευκάδας και στο ΤΕΕ Λευκάδας με νικητή το 1ο λύκειο με το συντριπτικό σκορ 4-0 πρόσφερε πολύ θέαμα. Το πρώτο τέταρτο του αγώνα κύλησε ομαλά, προς το 20ο λεπτό το 1-0 γίνεται με σουτ έξω από την περιοχή του Γιάννη Βλάχου.
Και οι δυο ομάδες μπαίνουν στα αποδυτήρια με αυτό το σκορ. Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα του 1ου μπαίνει στον αγωνιστικό χορό ποιό αποφασισμένη για την νίκη μετά της οδηγίες του coach Σπύρου Τυπάλδου και καταφέρνει να πετύχει το 2ο γκολ με τον Σπύρο Γεωργάκη. Από κι και πέρα ο αγώνας είχε γίνει προπόνηση. Μετά από 5 λεπτά έρχεται και το 3ο γκολ με ωραίο σουτ του Αγγέλου Πετρόπουλου και την μπάλα να περνάει δίπλα από το γάμα του τερματοφύλακα του ΤΕΕ . Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Μεσσήνης Γεράσιμος (Μάκης ) πετυχαίνοντας το 4-0.