Τρίτη 8 Νοεμβρίου 2011

ΣΧΟΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ 2o ΓΕΝ ΛΥΚΕΙΟ ΛΕΥΚΑΔΑΣ-1οΓΕΝ ΛΥΚΕΙΟ ΛΕΥΚΑΔΑΣ

Ικανοποίηση επικρατεί στο 1ο λύκειο Λευκαδας για την επικράτηση της σχολικής ομάδας ποδοσφαίρου επι της αντίστοιχης ομάδας του 2ου Λυκείου . Το σχολείο μας βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρωτο ημίχρονο με 1-0 απο την ομάδα του δευτέρου , αλλά μπαίνοντας πιο αποφασιστικό και με περίσσειο πάθος και θέληση στην επανάληψη κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσια με ενα μακρινό σουτ απο τον Δημήτρη Γληγόρη δίνοντας το έναυσμα για την αντεπίθεση . Στην συνέχεια πέτυχε την ολίκη ανατροπή ύστερα απο όμορφη πλαγιοκόπηση του κορυφαίου του αγώνα Σπύρου Μεσσήνη ο οποίος έβγαλε σε θέση βολής τον Βασίλη Πανταζή που με εξίσου όμορφο τελείωμα σημείωσε το 2-1 και το έστειλε στον τελικό που θα αντιμετωπίσει τον λύκειο της Βασιλικής αποκλείοντας από νωρίς την φιλόδοξη ομάδα του δευτέρου . Αξίζει να σημειωθεί επισης πως η ομάδα μας δεν απηλείθηκε ούτε μια φορά στο δεύτερο ημίχρονο έχοντας τα center back της Κων/νο Σέρβο και  Στέφανο Νάστο σε καλή μέρα! Σπουδαία ήταν και η συμβολή του τερματοφύλακά μας Στράτου Δρακάτου που χρειάστηκε να επέμβει δύο φορές στο πρώτο μέρος . Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά της ομάδας και θερμές ευχές για την συνέχεια!!!